O nas

Pomorskie Centrum Przetwarzania Danych Sp. z o.o. (PCPD) to trójmiejska firma technologiczna, której głównym celem jest wspieranie organizacji Klientów w kompleksowym zarządzaniu zaawansowaną infrastrukturą techniczną znajdującą się w centrach przetwarzania danych (Data Center).
PCPD jest operatorem profesjonalnego Data Center, zlokalizowanego w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym z jego najnowocześniejszą infrastrukturą taką jak: podłoga techniczna, wydajny UPS z agregatem prądotwórczym, klimatyzacją i systemem gaszenia gazowego.

Głównym udziałowcem PCPD jest istniejąca już od ponad 20 lat firma Łączpol Sp. z o.o. zatrudniająca ok. 160 osób, której bogate doświadczenie, profesjonalne podejście do zadań, wyspecjalizowana kadra, sprawiają że może zaoferować bardzo szeroki wachlarz usług, na najwyższym, światowym poziomie. Inżynierowie zatrudnieni w firmie Łączpol legitymują się uprawnieniami w specjalności: konstrukcyjno - budowlanej, elektrycznej i telekomunikacyjnej w zakresie kierowania robotami jak i projektowania, które to kompetencje są kluczowe przy realizacji i eksploatacji obiektów Data Center.

Kierowanie Pomorskim Centrum Przetwarzania Danych Sp. z o.o zostało powierzone specjalistom, którzy posiadają długoletnie doświadczenie w zakresie projektowania, eksploatacji oraz zarządzania obiektami klasy Data Center.

PCPD w mediach

Dane rejestrowe: Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 365691 NIP: 584-270-46-26 REGON: 221098887 Kapitał Zakładowy 50 000,00PLN
Secured By miniOrange